איך לארגן שבת חתן: דרכי ההתארגנות לשבת חתן חלומית

איך לארגן שבת חתן: דרכי ההתארגנות לשבת חתן חלומית

קייטרינג לאירועים

עבור מרביתנו, אירועי חתונה מתחילים ונגמרים באותו ערב של האירוע, הערב בו אנחנו חוגגים עם הכלה והחתן את טקס הנישואים שלהם.
אך עבורם ועבור בני המשפחה שלהם, זה רק חלק מנה אחת בתפריט החגיגה, שכן אירועי חתונה כוללים עוד מגוון אירועים, כמובן בהנחה והם עורכים את האירועים לפי הספר, הן מהצד שלו והן מהצד שלה.

 

 

אחד האירועים המדוברים אשר משתייכים לחתונה זה שבת חתן. אירוע אשר נהוג לערוך בשבת הראשונה אחרי החתונה, במהלכו עולה הגבר לתורה בבית הכנסת שלו. במהלך טקס זה הוא מברך את ברכות התורה, וכשהוא מסיים, המנהג הוא שאשתו הטרייה ושאר נשות המשפחה, זורקות לעברו סוכריות.

 

על פניו זה נשמע כמו טקס רגיל בבית כנסת, אך זה לא כך, שכן לצד הטקס בבית הכנסת, יש עוד מגוון אירועים בהם נוכחים כל בני המשפחה, ובמקרים מסוימים גם החברים הקרובים ביותר מוזמנים אליהם. הכל שאלה כיצד החתן ומשפחתו בוחרים לערוך את הטקס.

 

כיצד נהוג להגיע אל שבת חתן

 

הם הזמינו אתכם לשבת חתן, עליכם לזכור כיצד עליכם להגיע אל האירוע. מאחר ומדובר באירוע שנערך בבית כנסת ביום שבת, אתם צריכים לזכור שלא מדובר באירוע רגיל. עליכם לבוא בלבוש שמכבד את המקום, לבוש צנוע ויפה, מוטב להשאיר את הפלאפון בבית, כמובן שאסור להדליק אש או כל דבר אחר. נסו להימנע מהרמת קול שלא לצורך, תנהגו לפי מנהג המקום וכבדו את שאר המתפללים.

הגברים מגיעים עם טלית ונשארים איתה במהלך כל התפילה.

 

 

 

שבת חתן – מה זה כולל

 

יש שני סוגים של שבת חתן. בקרב משפחות חילוניות, מדובר באירוע שנמשך יום אחד לרוב, כלומר הוא מתחיל בבוקר בבית הכנסת ונגמר אחר הצהריים. לעומת זאת בקרב משפחות דתיות וחרדיות או משפחות שומרות שבת, האירוע מתחיל כבר ביום שישי עם כניסת השבת, מאחר ולא ניתן שיבואו אורחים במהלך השבת, אז כולם אמורים להגיע לפני כניסת השבת וכך הם עורכים ארוחה משותפת ביום שישי בערב (קידוש) וממשיכים עם שלל האירועים בשבת.

 

האירוע עצמו בבית כנסת, כולל את תפילת שחרית, קריאת התורה, ותפילת מוסף.

 

 

רק אחרי שכל התפילות נגמרות אפשר לעבור לשלב הבא וזה שלב הכיבודים.
המשפחה של החתן נוהגת להביא לבית הכנסת מבעוד מועד כיבוד קל ופשוט, דברים כגון בורקסים, עוגות, צימוקים, בוטנים, פירות ושתייה קלה. דברים שאינם דורשים שימוש בתנור או במקרר.

 

אחרי שהחלק בבית הכנסת נגמר, אז הולכים אל בית משפחת החתן ונהנים מארוחה גדולה, מה שנקרא סעודת מצווה. ארוחה זו כבר כוללת אוכל מוכן, מבושל אשר המשפחה דואגת להזמין מבעוד מועד מנות לשבת החתן ולהכין אותו לפני כניסת השבת כמובן.

 

משפחות אשר מחפשות קייטרינג לסעודת מצווה במסגרת אירועי שבת חתן, מוזמנים לפנות אל קייטרינג מאמא. צוות החברה מספק ארוחות מוכנות לכל אירוע ובפרט גם עבור שבת חתן, בכל רחבי הארץ. החברה מספקת מגוון רחב של מנות מתפריט עשיר אשר יכול להתאים לכל משפחה.

 

 

 

052-2346677

הגלרייה שלנו

    שם

    טלפון

    ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

    דילוג לתוכן