לוגו חדש טעמים של מאמא בצבע לבן
קייטרינג לאירועים

ברית מילה בשבת – מה צריך לדעת

ברית מילה בשבת – מה צריך לדעת

קייטרינג לאירועים

הרבה פעמים אנשים שאינם מעורים בהלכי הדת היהודית, מופתעים לשמוע שהם מוזמנים לאירוע של ברית מילה בשבת.
הם הרי שמעו כל השנים שבימי שבת לא נהוג לעשות שום אירוע, בטח לא אירוע בבית כנסת, אז איך זה פתאום הם מוזמנים לאירוע שכזה ביום שבת?

ובכן, לא מעט בריתות נערכות בשבת והסיבה לכך היא מאוד פשוטה, אם התינוק נולד ביום שבת, הרי שהברית אמורה להיערך שבוע לאחר מכן, בדיוק באותו יום, זה אומר שהברית חייבת להיערך ביום שבת.
אירוע כמו ברית מילה דוחה שבת, והוא האירוע היחיד שמותר לכך. כלומר, אי אפשר לערוך שום אירוע אחר בשבת, אלא ברית מילה.

עם זאת, כפי שאנחנו לראות מיד, אין זה אומר שמותר לחלל את השבת ואין זה אומר שצריך לנהוג בצורה שונה מאשר בימי שבת אחרים.
כמו כן צריך לציין, אם התינוק היה חולה, ודחו את הברית כתוצאה מכך, הרי שאין לערוך אותה בשבת אלא ביום אחר. כלומר, השבת בה עורכים את הברית, היא חוסר ברירה, אם יש ברירה, אז מוטב להשתמש בה.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נלמד כיצד להתכונן לברית מילה בשבת ובמה אירוע כזה כרוך, זאת על מנת שתוכלו ליהנות מהאירוע, בין אם אתם האורחים וכמובן אם אתם ההורים המאושרים

 

כיצד חוגגים ברית מילה בשבת

אירוע כמו ברית מילה הוא שונה מכל האירועים שאנחנו נוהגים לחגוג.
הסיבה היא, שלהבדיל מחתונה או בר מצווה, כאן יש מעט מאוד לתכנן את האירוע. נכון שאנחנו יודעים שעומד להיוולד לנו בן, ואנחנו פחות או יותר יודעים מתי, אך אין לנו תאריך מדויק.


זה יכול להיות ביום שבת וזה יכול להיות ביום ראשון, זה יכול להיות היום על פי הלוח וזה יכול להיות בעוד שבוע או שבועיים אם יש איחור מסוים. זה אומר שיש לנו מעט מאוד זמן לתכנן את האירוע, ומאחר והוא מגיע אחרי לידה, אז סביר להניח שאנחנו גם לא נהיה פנויים לכך לגמרי, ולכן חשוב שאנחנו ניעזר בקרובי משפחה שיעזרו לנו.

אם האירוע בשבת כפי שמתואר כאן, אנחנו צריכים להכין את האורחים שלנו לשם כך.
למשל, אנחנו צריכים ליידע אותם שעליהם להגיע אלינו לפני כניסת השבת, במידה ואינם מתגוררים באזור של בית הכנסת, על מנת שלא ייווצר מצב שהם יחללו את השבת.

עלינו גם להדריך אותם כי אסור להם להגיע אל בית הכנסת במכונית אלא רק ברגל וכשהם נמצאים בתוך בית הכנסת עליהם לכבד את המקום, זה אומר, שאסור להם לצלם, אסור להם לעשות שיחות בסלולר או כל דבר אחר שכולל הפעלת חשמל או הפעלה של מכשירים דיגיטליים.
כמו כן עלינו להזכיר להם את כל הנושא של הפרדה שקיימת במקום.

הברית כשלעצמה לא תהיה שונה מאשר בריתות אחרות. הטקס יהיה אותו טקס, הרב יקריא את הברכות, ימול את הבן, ולאחר מכן אנחנו נחשוף מה יהיה שמו בישראל.
במידה ואנחנו בוחרים במי מבין בני המשפחה שיהיה סנדק לבן, אזי שהוא יברך את הילד וכן הוא יוכל לברך את כל מי שרוצה בברכתו.

 

סיימנו את הברית? עכשיו זה זמן טוב לאכול

כמו בברית מילה שנערכת באמצע השבוע, גם ברית מילה שנערכת ביום שבת מסתיימת בסעודת מצווה.

אנחנו יכולים להחליט האם הסעודה תיערך בבית הכנסת או בבית שלנו.
חשוב לזכור, לא משנה היכן אנחנו עורכים את הארוחה, הרי שהאוכל צריך להיות מוכן לפני שהאורחים מגיעים. עלינו להזמין שירות קייטרינג כשר (בין אם זו כשרות רגילה ובין אם זו כשרות אשר שייכת לזרם מסוים).

זו יכולה להיות ארוחת בוקר עשירה או ארוחת צהריים רגילה אשר כוללת את שלושת המנות, ראשונה, עיקרית וקינוח.
תלוי בשעה של האירוע ותלוי מה אנחנו מעדיפים להגיש לאורחים שלנו.

מאחר ומדובר בארוחה שיש לבשל מבעוד מועד, חשוב שאנחנו נבנה ביחד עם חברת הקייטרינג, תפריט שיכול להתאים לכך ולא תפריט של מנות אשר דורש בישול והכנה במקום.

לפני סיום חשוב לומר, עצם זה שהאירוע נערך בשבת לא משנה כהוא זה את אופי האירוע, הדבר היחידי שמשתנה, זה המיקום בו האירוע נערך, בית כנסת במקום אולם, ואת האופן בו אנחנו מתאימים את עצמנו אל המקום בו נערך האירוע.

 

052-2346677

    שם

    טלפון

    ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

    הגלרייה שלנו

    דילוג לתוכן