לוגו חדש טעמים של מאמא בצבע לבן
קייטרינג לאירועים

על ההבדלים שבין קייטרינג כשר לבין קייטרינג כשר למהדרין

על ההבדלים שבין קייטרינג כשר לבין קייטרינג כשר למהדרין

קייטרינג לאירועים

עבור מי ששומר כשרות בסיסית, הרי שאין הבדל משמעותי בין כשרות כזו לכשרות אחרת. כל עוד יש על חתימה אשר מאשרת שמדובר באוכל כשר, מבחינתם זה בסדר. אך ישנם אנשים שעבורם ההבדל בין כשרות רגילה כשרות למהדרין היא חשובה, והם מקפידים לשים לב, איזו חתימה יש על המזון, והאם היא עונה על הדרישות שלהם.

כפי שאנחנו יודעים ויכולים גם לשים לב לכך, בין אם זה במוצרי מזון שנמכרים בסופרמרקטים או בכל מקום ובין אם זה מבחינת חברות קייטרינג, הרי שיש סוגים שונים של כשרויות, אשר באים לידי ביטוי הן במובן הזה שכל כשרות נקבעת על ידי גורם אחר, קרי בית דין רבני כזה או אחר, וכאמור, על פי סוג הכשרות עצמה, וכן כאמור יש הבדל בין סוג הקייטרינג עצמו, אם הוא קייטרינג חלבי או קייטרינג בשרי.

אנחנו יכולים למצוא, כשרות של הרבנות הראשית, וכן אנחנו יכולים למצוא כשרויות של בתי דין רבניים אשר קשורים לחסידיות שונו וגורמים דתיים שונים ועוד.

חשוב להבהיר, שיש פה גם עניין של דקדקנות והקפדה וגם במקרים רבים, קבוצה דתית כזו או אחרת, תעדיף לעבוד עם בית דין ששייך אליה או מקורב אליה, ולא עם בית דין אחר, הן מסיבות כלכליות אך גם מעצם זה שפשוט חבריה יסמכו עליו יותר מאשר על בתי דין אחרים.

לפני שאנחנו נסביר את ההבדלים שבין קייטרינג כשר לקייטרינג כשר למהדרין, על מנת שכל מי שאיננו מתמצא בנושא יבין את ההבדל, נסביר בקצרה, מדוע חשוב להקפיד על בחירת חברת קייטרינג שמקפידה קלה כחמורה ומספקת שירותי כשרות למהדרין ולא בהכרח כשרות רגילה.

ההבדל בין קייטרינג כשר לקייטרינג כשר למהדרין
ההבדל בין קייטרינג כשר לקייטרינג כשר למהדרין

מדוע צריך לבחור חברת קייטרינג שמספקת כשרות מהדרין

כפי שאנחנו יכולים להניח, כל חברת קייטרינג מספקת תפריט עם שירותי כשרות מסוימים. ישנן חברות שמסתפקות בכשרות רגילה, ואחרות מקפידות על כשרות מהדרין או כשרות אחרת.

מי ששוכר את חברת הקייטרינג לצורך אירוע מסוים, צריך לשאול את עצמי מי קהל האורחים שלו ומה הם מצפים לקבל. סביר להניח, במרבית האירועים, שהקהל יכלול בתוכו חילוניים ודתיים כאחד, אנשים ששומרי מסורת וכשרות ברמות שונות. לכן, בשביל שכולם יוכלו ליהנות מהאירוע בכלל ומהארוחה בפרט, הרי מומלץ לחשוב על המכנה המשותף הרחב ביותר והוא כאמור כשרות למהדרין.

הרבה פעמים אנשים נוטים לוותר על אופציה זו, מתוך מחשבה שהאורחים יכולים להסתפק בכשרות רגילה וכן כשרות מהדרין נתפסת כזו שעלולה לפגוע באיכות האוכל. ובכן, זה לא נכון.

גם במסגרת קייטרינג כשר למהדרין אפשר ליהנות מתפריט איכותי, שכולל מנות טעימות ומיוחדות.

 

מה ההבדלים שבין כשרות רגילה לכשרות מהדרין?

כפי שנוכל לראות מיד, הרי שאפשר למצוא מספר הבדלים מהותיים בין כשרות רגילה לכשרות מהדרין, החל מאופי רכישת האוכל, אופי בישולו, הגשתו ועוד.

צריך להדגיש, חברות קייטרינג שמציעות תפריט קייטרינג כשר למהדרין, משקיעות הרבה יותר משאבים בהכנת תפריט שכזה, מאשר חברה שמציעה כשרות רגילה.

רכישת המוצרים

– ההבדל בין כשרות מהדרין לכשרות רגילה, מתחיל עוד לפני שמגיעים למטבח ולשלב הבישול. חברת קייטרינג כשר למהדרין תרכוש את המוצרים השונים, אך ורק במקום שמוכר מוצרים בכשרות מהודרת. זה נכון לגבי כל מוצר, כל חומר גלם. המטרה היא שלא יהיה מצב שמוצר מסוים לא יהיה תחת כשרות מהדרין.

לעומת זאת, בכשרות רגילה, אין חשיבות לכשרות של חומרי הגלם, כל עוד הם כשרים, הכל בסדר.

אופי ההקפדה

קייטרינג כשר למהדרין, יחזיק משגיח כשרות אשר יהיה נוכח כל העת בתהליך הבישול ויקפיד שהוא מתבצע כהלכתו. המשגיח יהיה גם זה שיבצע את השטיפה של הירקות.

לעומת זאת, בחברת קייטרינג רגילה, המשגיח יבקר מעת לעת לוודא שהכל מתבצע כנדרש. ההקפדה היא פחות מחמירה.

הפרדה

אחד הנושאים המהותיים ביותר בכשרות למהדרין, זו ההפרדה שמתבצעת במקרים מסוימים. למשל, הפרדה מוחלטת בבישול של אורז, קטניות ותבלינים, וכן הפרדה בין דגים לעוף ובשר על מנת שלא יתערבבו. מדובר על הפרדה שלא קיימת בכשרות רגילה, אשר מאפשרת ערבוב מוחלט במהלך הבישול בין המרכיבים השונים (למרות שבמאכלים עצמם, תהיה הפרדה).

שמירה על הניקיון

עוד נושא מהותי בכשרות בכלל ובפרט בכשרות למהדרין זה כל הנושא של ההיגיינה (זו אחת הסיבות לכל הנושא של כשרות באופן כללי). ובכן, בכשרות למהדרין מקפידים ומדקדקים בנושא יותר מאשר בכשרות רגילה.

לא רק בכל מה שקשור לשטיפה מוקפדת של ירקות כפי שציינו קודם לכן, אלא גם הירקות עצמם נקנים מחממות שעברו בדיקות מקיפות למניעת חיידקים, מקומות בהם הירקות מגודלים בצורות קפדניות מאוד, וכן, המוצרים באופן כללי הרבה יותר סטריליים ועוברים בדיקות הרבה יותר קפדניות מאשר בכשרות רגילה.

לעומת זאת, חברת קייטרינג שמציעה כשרות רגילה, כאמור, פחות מקפידה בנושא. חברה כזו, תקנה את הירקות מכל מקום, בכל שיטת גידול, אין חשיבות לשאלות של היגיינה, השטיפה של הירקות מתבצעת בצורה הרבה פחות קפדנית, וכן, יש בדיקה פחות קפדנית על כל הנושא של סטריליות וניקיון.

צוות העובדים

אפילו בכל הקשור לצוות העובדים של החברה הרי שיש הבדל. חברות קייטרינג כשר למהדרין יעסיקו רק יהודים בבישול, לעומת זאת, חברות קייטרינג רגילות, לא יקפידו בנושא, ויעסיקו גם עובדים שאינם יהודים.

בנקודה זו, כמו בנקודות אחרות, אפשר לומר שיש פה גם עניין כלכלי שמשפיע על הלקוח. ברגע שמעסיקים גם עובדים שאינם יהודים, אז באופן טבעי העלות הכלכלית של העבודה היא נמוכה יותר מאשר במקרים בו מעסיקים אך ורק עובדים יהודים.

סיכום

כפי שאנחנו יכולים לראות, הזמנת שירות מחברת קייטרינג בשרי שמספקת אוכל כשר למהדרין, מאפשר לנו ליהנות מאוכל שנחשב יותר סטרילי, יותר נקי, יש תהליך הרבה יותר קפדני בכל הקשור לאופי רכישת המוצרים השונים, השטיפה שלהם והשימוש בהם.

ייתכן מאוד שאם אנחנו נבחן את שאלות העלויות, זה בהחלט יכול להשפיע, אך מצד שני, אנחנו נספק לאורחים שלנו, גם תפריט שהם יוכלו לאכול ממנו ללא חשש, במידה והם מקפידים כל כשרות מהודרת, גם אוכל נקי וסטרילי הרבה יותר, וכן אנחנו יכולים להיות בטוחים שנוכל לספק להם מגוון רחב של מנות איכותיות וטובות.

לכן, מומלץ מאוד לבחון היטב את כל האופציות ולא לחשש לבחור חברת קייטרינג עם כשרות למהדרין, מאחר וזו בהחלט יכולה להיות בחירה מועדפת על פני כל בחירה אחרת שקיימת בשוק.

052-2346677

    שם

    טלפון

    ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

    הגלרייה שלנו

    דילוג לתוכן