לוגו חדש טעמים של מאמא בצבע לבן
קייטרינג לאירועים

על כל ההבדלים בין קייטרינג יוקרתי, לקייטרינג רגיל

על כל ההבדלים בין קייטרינג יוקרתי, לקייטרינג רגיל

קייטרינג לאירועים

 

 

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה מאוד מעניינת, מבחינה שיווקית, פרסומית. כל דבר הופך להיות "יוקרתי". לא משנה אם מדובר בדירה, רכב, נופש, מסעדה או כל דבר אחר. כל דבר אשר רוצה להגדיר את עצמו בצורה כזו שתמשוך אליו אנשים, דואג להגדיר את עצמו כ"יוקרתי".

 

 

צריך לומר, יש מקרים בהם באמת מדובר במוצר או שירות שעונים להגדרה זו בצורה אמיתית ויש מקרים שקצת פחות, הצרכן כבר יודע להבחין ביניהם. הצרכן גם יודע להבחין, מתי מוצר או שירות "רגיל" הוא הדבר הנכון ולא דווקא מה שמוגדר כ"יוקרתי" אפילו אם הוא באמת כזה. לא תמיד זה הדבר הנכון והמתאים עבורנו.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרה של חברות קייטרינג. ישנן חברות שמוגדרות, בעייני עצמן ו/או בעיניי אחרים כחברות יוקרתיות, לצידן יש חברות שמוגדרות "רגילות". על פניו, זה נשמע כאילו, חברה יוקרתית עדיפה על חברה רגילה, אך כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר זה לא תמיד כך. יש מקרים בהם חברות רגילות מספקות שירותים עדיפים, מספקות תפריט לא פחות מעניין ומנות לא פחות טעימות ואיכותיות ממה שחברות יוקרתיות מציעות, וכל זה במחיר טוב יותר ובתנאי שירות עדיפים.

לפני שנציג את ההבדלים בין השניים, נציין את חברת קייטרינג מאמא כדוגמא אידיאלית לכך. מדובר אומנם בחברה שמגדירה את עצמה כחברת קייטרינג רגיל, אך כל מי שמכיר אותה יודע, שמדובר בחברה איכותית מאוד, עם תפריט עשיר ומגוון שמתאים לשלל אירועים, הן ביתיים, עסקיים, שמחות משפחתיות ועוד. מדובר בחברה שמספקת תפריט עשוי מנות מחומרי גלם ברמה הגבוהה ביותר, כשר למהדרין, אשר יכול להתאים לקהל רחב ומגוון.

 

מהם ההבדלים בין חברות קייטרינג יוקרתי לקייטרינג רגיל

ההבדל הראשון, טמון בגישה. חברות קייטרינג יוקרתי יודעות שהן כאלה או לפחות נוטות להאמין כך, ולכן הן יבקשו להציג גישה כזו, בין אם זה בצורת ההגשה, באופי המנות, בגישה כלפי האורחים וכדומה. יש מקרים שזה יכול להתאים, אירועים שמוגדרים יוקרתיים, אירועים עסקיים, דיפלומטיים, אירועים של המעמד הגבוה.

 

 

לעומת זאת, קייטרינג רגיל לא מתייחס בהכרח לשאלה, כיצד החברה רואה את עצמה וכיצד רואים אותה, חברת קייטרינג כזו תבקש להוכיח את עצמה כל הזמן, ותציע שירותים "בגובה העיניים", לא מדובר על שירות נמוך או אוכל שעונה רק להגדרה של "עממי ופשוט", אך מדובר על שירות ותפריט הרבה יותר נגיש, הרבה יותר מוכר ומובן לקהל הרחב.

ההבדל השני טמון הרבה פעמים בסוג האירועים. קייטרינג יוקרתי הרבה פעמים יפנה את עצמו לאירועים קטנים, אירועים מצומצמים, הוא לא יחפש בהכרח לעבוד באירועים גדולים. קייטרינג רגיל, לא יחפש את הנקודה הזאת. למשל, קייטרינג מאמא, יעבוד גם באירועים מצומצמים וגם באירועים גדולים, גם בארוחות משפחתיות בחגים, באירועי שמחות וכן באירועים כמו אזכרות או שבעה. כלומר מנעד האירועים שהוא עובד בהם, הרבה יותר רחב וגדול.

 

 

ההבדל השלישי הוא, באופי העבודה. קייטרינג יוקרתי אולי יציע לנו תפריט מיוחד יותר, מנות שאנחנו רגילים לראות במסעדות יוקרה, ייתכן מאוד שזה יכלול גם מנות שאנחנו לא מכירים משום מקום, במיוחד אם מדובר בקייטרינג שף כזה או אחר. לעומת זאת, קייטרינג רגיל לא ימהר להציב תנאים ומגבלות. הוא יילך הרבה יותר לכיוון הלקוח, מתוך הבנה, שאם הוא לא יעשה כך, יש סיכוי רב שהוא יבחר בחברה אחרת.

ההבדל הרביעי, אופי השירות. מאחר והקהל הוא שונה, מאחר והתפריט הוא אחר, ייתכן מאוד שגם אופי השירות יהיה שונה, בעוד שקייטרינג רגיל יציע שירות יותר נגיש, הרי שחברת קייטרינג תציע שירות יותר מרוחק. יש מקרים שזה טוב ונכון, יש מקרים שהאורחים פחות ייהנו מזה, וזה לא מה שאנחנו נרצה לספק להם.

נקודה אחרונה שקשורה להבדל בין שני הסוגים מתייחסת לתמחור. אין ספק שקייטרינג יוקרתי עולה יותר מאשר קייטרינג רגיל. הוא אמור לעלות יותר מאחר ובכך הוא מבסס במובן מסוים את היוקרה שלו, בכך הוא גם מחזיר לעצמו את עלויות חומרי הגלם, העסקה של הצוות ועוד. קייטרינג רגיל לעומת זאת, לא ימהר לגבות מחיר גבוה, גם בגלל שהוא לא צריך להחזיר עלויות גבוהות, ושוב מתוך הכרה שאם הוא ינהג כך, הלקוחות יעדיפו לבחור בחברה אחרת.

 

 

אנחנו צריכים לזכור, כמות החברות "היוקרתיות" הוא נמוך באין שיעור מאשר כמות חברות קייטרינג רגילות, ומכאן מתבסס חלק גדול מאופי הקשר בין החברות ללקוחות. אין זה אומר שום דבר על טיב השירות וטיב המנות, אך צריך לקחת את זה בחשבון.

 

 

 

052-2346677

    שם

    טלפון

    ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

    הגלרייה שלנו

    דילוג לתוכן