לוגו חדש טעמים של מאמא בצבע לבן
קייטרינג לאירועים

מאכלים מסורתיים לחינה

מאכלים מסורתיים לחינה

קייטרינג לאירועים

 

אחד הטקסים המסורתיים הפופולאריים ביותר בקרב משפחות שעומדות לחתן את ילדיהם, הוא טקס החינה

מדובר על טקס שנערך בקרב יוצאי צפון אפריקה, מדינות המזרח התיכון וכן בקרב יוצאי הודו.

זהו טקס שנועד לסמל את המעבר מעולם הרווקות לעולם הזוגיות ונהוג לחגוג אותו עם כל בני המשפחה והחברים. 

במסגרת טקס זה, אשר נערך בבית הורי החתן או הכלה או באולם אירועים, נהוג לברך את בני הזוג, להגיש להם מתנות בדמות תכשיטים שונים, להשמיע מוזיקה מסורתית ולהגיש אוכל מסורתי מסוגים שונים. 

במקרים רבים, בני המשפחה הם אלה שמכינים את המנות השונות, מתוך תפיסה שזה חלק בלתי נמנע מהטקס כולו.

אך כיום, מסיבות של זמן, יכולות, וכן מתוך רצון לספק לאורחים מאכלים מגוונים ככל שניתן, ברמה הגבוהה ביותר ובכמות מספקת, הרי שנהוג להזמין חברת קייטרינג לחינה שמתמחה בהכנת מאכלים מסורתיים מסוג זה. 

חברת קייטרינג מאמא היא דוגמא טובה לחברה כזו, היא מציעה ללקוחותיה תפריט עשיר של מאכלים מסורתיים לחינה, ברמה הגבוהה ביותר.

כל המנות מוכנות מחומרי גלם איכותיים, כשרות למהדרין וכמובן מגוונות ומתאימות לכל אחד. החברה מציעה ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום, במהלכם היא סיפקה קייטרינג לאינספור משפחות שחגגו חינה על פי המסורת שלהן.

 

אילו מאכלים מסורתיים נהוג להגיש בחינה

בניגוד לארוחות של אירועים רגילים, הרי שבאופן טבעי אירוע כמו חינה מחייב הגשת תפריט עם מנות מסורתיות כיאה לאופי האירוע.

על כן, אין הרבה גמישות בעניין. אפשר לשלב לצד המנות המסורתיות, אפשרויות שונות במטרה לאפשר לדור הצעיר ליהנות ממנות שהם מכירים ואוהבים, אפשר גם לשלב במנות המסורתיות דברים חדשים יותר, אך עדיין הבסיס צריך להיות מנות מסורתיות. 

בין אם מדובר בסלטים מסורתיים, כמו למשל, סלט מרוקאי, מטבוחה, סלטי חצילים, גזר חריף ועוד.

לצידם נהוג להגיש מנות ראשונות כגון פסטלים, סיגרים ועוד.

צריך לומר, אפשר להגיש תפריט בשרי לחינה, מה שאומר שהמנות הראשונות יכללו גם קבבונים, קובה וכדומה, אך אפשר גם להגיש מנות חלביות או מנות נטולות בשר, ואז נגיש פשטידות מבוססות גבינות, קובה צמחוני ועוד. 

מבחינת מנות עיקריות, הרי שנגיש בעיקר דגים מסורתיים, למשל דגים דגים חריפים, מרק מרוקאי, קוסקוס ואורז.

אם בוחרים להגיש תפריט בשרי אז המנות יכללו גם עוף או בשר אחר, אם בוחרים להגיש תפריט חלבי התחליף יהיה בדמות פשטידות שונות. לצד מנות אלה, אפשר להגיש גם מנות חלביות שמתאימות לדור הצעיר. 

יש לציין, שאם מדובר בחינה תימנית, אז ניתן כמובן לספק מנות מוכרות של העדה, בין אם זה מדובר במלאווח, קובנה, ג'חנון ומנות אחרות שמוכרות לכל אחד ממסעדות תימניות שונות. 

מלבד המנות הראשונות והמנות העיקריות, התפריט של החינה כולל גם קינוחים מסורתיים מסוגים שונים, דוגמא פירות יבשים, עוגיות מקומיות, דוגמא, מופלטות, ספינג', וכן ריבות ומאכלים נוספים שהיה נהוג להגיש בחינות המסורתיות.

הקינוחים מוגשים אל מרכזי השולחן או מונחים על שולחן בנפרד, על מנת שהאורחים יוכלו לקחת כמה מנות שהם יאכלו. 

לסיכום, אם אנחנו רוצים לערוך טקס חינה מסורתי, כפי שהיה נהוג לערוך בעבר, אז זה לא מספיק רק להשתמש בביגוד מסורתי או לנגן מוזיקה מסורתית שנהוג היה להשמיע באירועים מסוג זה, אלא יש להכין גם תפריט חינה מתאים של מנות מסורתיות, ראשונות, עיקריות וכן קינוחים.כמובן שלצד המנות השונות, יש להציע לאורחים גם בר משקאות חריפים וכן משקאות קלים שיכולים להתאים לאופי האירוע וכן לסוג המשתתפים שנוטלים בו חלק. 

 

052-2346677

    שם

    טלפון

    ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

    הגלרייה שלנו

    דילוג לתוכן