מה לאכול לפני יום כיפור

מה לאכול לפני יום כיפור

קייטרינג לאירועים - קייטרינג מאמא

כשבוע אחרי ראש השנה, החג בו אנחנו נוהגים לאכול לפחות ארוחת חג אחת אם לא יותר, יגיע יום כיפור ואיתו צום של 24 שעות מאוכל ושתייה. מרבית היהודים במדינת ישראל צמים, ועל כן הם נוהגים לפני הצום לאכול בצורה נכונה, בין אם זה בשעות האחרונות שלפניו ובין אם זה בארוחת המפסקת אשר נהוג לאכול לפני כניסת הצום.

במאמר זה, אנחנו נציג בפניכם כמה דגשים, מה מומלץ לאכול ולשתות לפני צום יום כיפור ומה לא. לפני כן נדגיש שתי נקודות חשובות:
הראשונה, גם אם אינכם שומרים על סוג כשרות מסוימת באופן רגיל, מוטב שלפני הצום כן תשמרו, כחלק בלתי נפרד מהעניין.

שנית, אם אין לכם זמן, או אין לכם אפשרות להכין ארוחה מפסקת, אל תדלגו עליה! אתם יכולים לפנות לשירותי הקייטרינג של קייטרינג מאמא ואנחנו נדאג לספק לכם כל מה שאתם צריכים בשביל שתהיה לכם ארוחה טעימה ומזינה.

 

כיצד מתכוננים לצום יום כיפור

ההכנה מתחילה כבר מספר ימים לפני הצום, במיוחד זה נכון עבור מי שלא רגיל לצום, מי שמעולם לא צם, מי שחווה את הצום בצורה לא קלה וכן עבור כל מי שהתמודד עם בעיה רפואית מסוימת שאילצה אותו לשנות הרגלי תזונה-

מספר ימים לפני צום כיפור, יש להימנע מצריכת אלכוהול, יש לצמצם באופן דרסטי את צריכת הקפאין (כולל הפסקה מוחלטת יום לפני), 

לצמצם צריכת מוצרים עם הרבה נתרן (למשל חטיפים למיניהם).

כן דברים מתוקים. בשני המקרים עלולה להיווצר תחושת צמאון כתוצאה מכך. רצוי לצמצם גם את כמויות הבשר והביצים, מאחר והם כוללים חלבונים שתהליך הפירוק שלהם מורכב ועלול להקשות על הצום.

לעומת זאת, יש לצרוך כמויות גדולות של מים, על מנת שהגוף לא ירגיש תחושת צמא ולא יתייבש. צריך לזכור שיום כיפור יוצא באמצע ספטמבר וזו עדיין תקופה חמה יחסית.  

 

כיצד מכינים ארוחה מפסקת נכונה לפני יום כיפור

הארוחה המפסקת אמורה להיערך בטווח של שעה לפני שהצום נכנס. לפני שנדגיש מהי היא כוללת, חשוב מאוד לא לעשות את הטעות שלא מעט אנשים נוהגים לעשות לפני שהם מתחילים צום. אסור לאכול יותר מדי ואסור לאכול מהר. זה עלול גם לפגוע בתהליך העיכול ולגרום לתחושה מאוד לא נעימה במהלך הצום וכן זה עלול לגרום לכך שהגוף לא יספוג את המזון והשתייה, והוא לא יהיה שבע.

הארוחה עצמה צריכה לכלול פחמימות מורכבות, למשל, לחמים, פסטות מלאות, אורז מלא, בטטות. כמו כן, יש להוסיף שמנים איכותיים, למשל טחינה או שמן זית. וכן בארוחה המפסקת יש לכלול חלבונים כגון, גבינות לא מלוחות, בשר, ביצים ודגים (אפויים או מבושלים). מוטב להימנע מדגים מעושנים, כבושים או מקופסאות שימור, בגלל כמות המלח.

כמובן שלצד כל זה, יש לצרוך כמה שיותר מים,

אתם צריכים לזכור שכך הגוף לא ירגיש תחושת צמאון במשך היממה הקרובה.

על מה לוותר?

על ירקות, מזונות מתובלים, משקאות מוגזים, וכאמור על דברים מתוקים או מלוחים.

לסיום, אנחנו בקייטרינג מאמא רוצים לאחל לכם צום קל, פשוט ונעים, ולא פחות חשוב, ארוחה מפסקת טעימה, משביעה שעומדת בכל הדרישות.

 

גם אתם רוצים אירוע שכולם ידברו עליו? צרו איתנו קשר כאן

  שם

  טלפון

  ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

  052-2346677

  הגלרייה שלנו

   שם

   טלפון

   ספרו לנו על האירוע שלכם - לא חובה

   דילוג לתוכן